מרתון ארץ ים המלח

מרתון ארץ ים המלח

מרתון ארץ ים המלח – לרוץ על המים במקום הנמוך בעולם
מקצי התחרות
5 ק”מ – טעימה מתוך המסלול הייחודי, ריצה על הסוללה ועל טיילת עין בוקק.
10 ק”מ – ריצה על הסוללה החוצה את הים וחזרה לאורך טיילת ים המלח החדשה.
21.1 ק”מ חצי מרתון – חצי מרתון שטוח החוצה את הים, המקצה ע”ש תומר וגיורא רון.
42.2 ק”מ מרתון – מרתון שטוח סביב אגן ים המלח הדרומי, בתמיכת חברת ורידיס ישראל.
50 ק”מ אולטרה מרתון – אליפות ישראל למרחק 50 ק”מ בשיתוף איגוד האתלטיקה.
* פרסים כספיים יוענקו למנצחים הכלליים בארבעת המקצים הארוכים.
ריצה אל תוך הים
גולת הכותרת של המרוץ היא ריצה אל תוך הים על סוללת הגבול של מפעלי ים המלח המקיפה את חלקו הדרומי של ים המלח. רק פעם בשנה מתקבלים האישורים הביטחוניים לעלות על הסוללה ובפני הרצים מתגלים נופים עוצרי נשימה שנשמרו עד כה רק לעובדי מפעלי ים המלח או אנשי כוחות הביטחון.
הסוללה משמשת כאזור הגבול בין שטחי ים המלח הישראלי לים המלח הירדני ועוברת כחיץ ללא גדר בין המדינות המקיימת שגרת יום משותפת ושלווה בין שני הצדדים. המסלול ברובו על שטח כורכר מהודק ושטוח. את האירוע יאבטחו כוחות בטחון – משטרה וצבא.
טיילת עין בוקק החדשה
הלב הפועם של האירוע ממוקם על חוף ים המלח, בטיילת החדשה של מתחם המלונות (עין בוקק), משם יזנקו הרצים ולשם הם יחזרו להפנינג הסיום. במתחם הסיום יפעל אקספו – יריד מקצועי עם מיטב חברות הספורט והלייפסטייל, מתחם חלוקת ערכות, אזור התאוששות לרצים ופעילות לכל המשפחה.
תקן מקצועי
מרתון ארץ ים המלח זוכה להכרה מקצועית ותו תקן מאיגוד הריצות הארוכות העולמי AIMS ומאיגוד האתלטיקה הישראלי, ומדידת מרחקי המסלולים נעשתה ע”י מודד מוסמך. בשיתוף האיגוד אנו מקיימים גם השנה את אליפות ישראל למרחק 50 ק”מ, אלוף ואלופת ישראל יזכו בגביעים ומדליות מפוארות ופרס כספי.
מרוץ עין גדי
מרתון ארץ ים המלח צומח מתוך יסודותיו של מרוץ עין גדי הוותיק, אשר במשך למעלה מ 30 שנה אירח רבבות רצים והיווה נקודת עוגן בלוח המרוצים השנתי של חובבים ומקצועיים מכל הארץ אשר התמכרו לנוף הקסום ולשקט. כהמשך למפעל ההנצחה מקצה החצי מרתון באירוע יתקיים לזכרם תומר וגיורא רון, בני קיבוץ עין גדי.
המרוץ מתקיים ביוזמת המועצה האזורית תמר, בסיוע ובתמיכת מפעלי ים המלח (ICL), משרד התיירות וזרוע ביצועו – החברה הממשלתית להגנות ים המלח ורשות ניקוז ים המלח.

פרטים
חמישה מסלולי ריצה לכל הרמות: 50 | 42.2 | 21.1 | 10 | 5 ק”מ

מתחמים: עין בוקק , עין גדי

מרתון ארץ ים המלח
בואו לרוץ על המים במקום הנמוך בעולם
04.02.2022

Comments are disabled.

דילוג לתוכן